منو
اولین داروخانه مدرن ایران را بیشتر بشناسیم

در حدود سال‌های ۱۲۳۹-۱۲۳۳ شمسی ارتش ایران طی حراجی در اتریش تمام وسایل و ادوات داروخانه ای را خریداری کرده و به کشور انتقال می‌دهد این داروخانه به دواخانه نظامی شهرت پیدا می‌کند و تصدی آن به هادی خان سرتیپ سپرده می‌شود. این داروخانه در خیابان چراغ برق سابق (امیرکبیر) واقع بود. پس از درگذشت هادی خان ...

فوتوفوبیا یا حساسیت به نور(Light Sensitivity)

فوتوفوبیا حساسیت بیش از حد به نور است. منابعی مانند نور خورشید، نور فلورسنت و نور LED، همه این ها می‌توانند باعث ایجاد ناراحتی و بسته شدن و یا جمع شدن چشم ها شوند. سردرد همچنین ممکن است با حساسیت به نور همراه باشد.

افراد حساس به نور گاهی اوقات فقط توسط نور شدید اذیت می شوند. در موارد شدید فوتوفوبیا...

مراقبت های چشمی در استفاده از ابزارهای دیجیتال

یک مطالعه جدید نشان داد که به طور متوسط کارمندان اداری سالانه ۱۷۰۰ ساعت در مقابل صفحه نمایشگر کامپیوتر هستند؛ و این رقم  شامل اعتیاد ما به گوشی موبایل ها و سایر دستگاه های دیجیتال نمی شود. این مدت زمان استفاده از صفحه نمایش ها منجر به افزایش شکایت از تحت فشار قرار گرفتن چشم ، خشکی چشم ، سردرد و بی...

گلوکوم یا آب سیاه چشم چیست؟

گلوکوم یا آب سیاه چشم چیست؟

آب سیاه بیماری است که در آن عصبی که چشم را به مغز متصل می کند(عصب بینایی) صدمه می بیند. این بیماری در موارد شدید منجر به نابینایی می شود و عمدتا افراد مسن را گرفتار می کند.

آب سیاه چگونه ایجاد می شود؟ 

به فشار موجود در داخل کره چشم، فشار داخلی چشمی گفته می شود. افزایش ...

تخریب پیشرونده ماکولا ی چشم ( AMD )
تخریب پیشرونده ماکولا ی چشم  ( AMD )

در این پست، نگاهی کوتاه و گذرا ولی علمی و دقیق خواهیم داشت به بیماری تخریب پیشرونده ماکولای چشم (AMD). افراد زیادی در دنیا به این بیماری دچار هستند و شاید دانستن این اطلاعات برای افراد در جهت پیشگیری و یا کاهش روند پیشرفت بیماری مفید واقع شود.

ماکولا یا AMD چیست؟

تغییراتی که با بالا رفتن سن در ماک...